W co zainwestować wygraną w Lotto
W co zainwestować wygraną w Lotto

Po wygraniu w Lotto lub Eurojackpot szczęśliwi zwycięzcy stają przed problemem bogactwa. Mianowicie muszą sobie odpowiedzieć na pytanie: jak inwestować wygraną w Lotto lub Eurojackpot. Dzisiaj opiszemy jeden z najbardziej kluczowych aspektów zarządzania majątkiem pochodzącym z wygranej – stworzenie odpowiedniego systemu zarządzania inwestycjami.

 

Z niniejszego tekstu dowiesz się co zrobić z wygraną w Eurojackpot oraz jak dobrać współpracowników do zarządzania majątkiem, aby:

 • Wartość majątku systematycznie rosła
 • Był on należycie chroniony przed nietrafionymi inwestycjami i nadużyciami
 • Zapewnić Ci możliwie najwięcej czasu, na czerpanie radości z życia po wygranej w Lotto lub Eurojackpot.

 

W jakim celu tworzyć system zarządzania wygraną w Lotto?

Zacznijmy jednak od podstawowego pytania? Dlaczego w ogóle powinieneś stworzyć system do zarządzania wygraną? Przecież legenda ludowa głosi, że każdy Polak sam dobrze wie, w co zainwestować wygraną w Eurojackpot lub Lotto…

 

Jasne, wydawanie pieniędzy – nawet bardzo dużych pieniędzy – nie jest żadnym problemem. O wiele więcej trudności sprawia wydawanie ich w taki sposób, aby majątek nie kurczył się, lecz sukcesywnie, realnie zyskiwał na wartości.

 

Tymczasem analiza większości historii upadku Lotto laureatów prowadzi do zaskakujących wniosków. Otóż popełniali oni następujące błędy w ramach inwestowania wygraną w Lotto lub Eurojackpot:

 • zarządzali wygraną samodzielnie
 • sami podejmowali wszystkie kluczowe decyzje dotyczące wydatków
 • nie angażowali doradców finansowych, prawników, ani doradców podatkowych
 • nie stworzyli narzędzi do monitorowania bieżącego stanu majątku

 

Nie popełniaj tych błędów. System zarządzania wygraną w Lotto lub Eurojackpot należy stworzyć po to, by Twój kapitał pracował efektywnie i bezpiecznie. A przede wszystkim po to, byś Ty nie musiał tracić całego swojego czasu na wykonywanie pracy, którą ktoś musi wykonać za Ciebie.

 

System zarządzania wygraną w Lotto lub Eurojackpot

Jak bezpiecznie inwestować

Najprostszy system zarządzania wygraną, to zaangażowanie odpowiednich doradców w taki sposób, aby się wzajemnie uzupełniali i kontrolowali. System zarządzania wygraną w Lotto lub Eurojackpot zawsze opiera się na 3 filarach:

 • na zarządzaniu sensu stricto
 • na monitoringu majątku
 • na kontroli i weryfikacji

 

Zarządzanie sensu stricto

W ramach zarządzania sensu stricto laureat powinien korzystać z doradców finansowych, doradców inwestycyjnych, pośredników obrotu nieruchomości i z innych podmiotów. Ich wspólnym mianownikiem jest ich funkcja – wszyscy oni dostarczają pomysły inwestycyjne i pomagają je realizować. Zwykle laureat nie musi aktywnie szukać takich doradców. Wystarczy, że posiada konto w banku, a doradcy finansowi sami zgłaszają się do lotto milionera z ofertą pomocy.

 

Monitoring majątku

Samo powierzenie majątku specjalistom niewiele pomoże, jeśli laureat nie posiada narzędzi monitorujących wartość majątku. W przeciwnym wypadku trudno jest ocenić, czy zarządzanie przebiega efektywnie, czy może wygrana kurczy się w nieodpowiednich rękach. Równie ważne jak mierzenie wartości jest mierzenie płynności inwestycji. Poziom płynności majątku także powinien być mierzony przez zwycięzcę Lotto lub Eurojackpot.

 

Kontrola zarządzania majątkiem

Równie ważny jest trzeci filar systemu – kontrola. Niestety zdarza się, że ten aspekt jest niedoceniany, a to błąd. W ramach systemu kontroli laureaci angażują prawników i audytorów, aby ocenili w jaki sposób inwestowana jest ich wygrana. W szczególności badaniu podlega bezpieczeństwo środków finansowych. Zaangażowanie prawników i audytorów daje szanse na uniknięcie błędów, które innych laureatów loterii pchnęły ku niedostatku.

 

Doradcy biorący udział w systemie zarządzania wygraną Lotto / Eurojackpot

W ramach systemu zarządzania wygraną często angażowani są następujący doradcy i konsultanci:

 

Doradcy finansowy

W Polsce mianem doradcy finansowego zwykle określa się pracownika banku odpowiedzialnego za opiekę nad klientem. Niekiedy zdarza się, że na rynku można spotkać tzw. niezależnych doradców finansowych, tj. niepowiązanych z bankiem lub domem maklerskim. Czasami występują w ramach tzw. family office. Tego typu doradcy zwykle oczekują wynagrodzenia od klienta.

 

Rolą doradcy finansowego jest doradzanie klientowi, w co zainwestować wygraną w Lotto, aby inwestycja generowała zyski i nie przynosiła strat.

 

Niestety bardzo często doradcy finansowi nie kierują się interesem klienta, ale własnymi korzyściami, wyrażonymi w wysokich prowizjach. W ciągu ostatnich 5 lat w Polsce opinia publiczna została wstrząśnięta licznymi aferami finansowymi. Klienci często tracili w nich oszczędności swojego życia.

 

Poza tym, doradcy finansowi często są ograniczeni tym, co oferują. Na przykład doradca finansowy z banku będzie namawiał klienta na  zainwestowanie wygranej w Lotto w produkty tego banku. Jednocześnie będzie odwodził klienta od pomysłów inwestowania w nieruchomości. Na tych ostatnich bowiem nie zarabia.

 

Dlatego inwestując wygraną w Lotto lub Eurojackpot powinieneś zadbać o to, by korzystać z kilku doradców finansowych. Najlepiej z konkurencyjnych instytucji.

 

Radca prawny a inwestowanie wygranej w Lotto lub Eurojackpot

Wszystkie zagraniczne serwisy dla laureatów loterii zgodnie doradzają, aby pierwszą czynnością po wygranej było zaangażowanie dobrego prawnika. Dlaczego to takie ważne?

 

Zaangażowanie dobrego prawnika pozwoli Ci uniknąć błędów, które doprowadziły do bankructwa innych laureatów loterii. Radca prawny będzie bowiem Twoim głosem rozsądku. Będzie powstrzymywał Cię przed pochopnymi lub ryzykownymi inwestycjami.

 

Radca prawny jest też osobą, która ochroni Cię przed nieuczciwymi doradcami finansowymi. Większość laureatów Lotto i Eurojackpot nie traci majątku dlatego, że samodzielnie postępuje niedbale. Traci je dlatego, że ufa nieodpowiednim doradcom. Nie popełnij ich błędu.

 

Doradca podatkowy

Wielkie pieniądze to niestety też większe ryzyko. Także to fiskalne. Jeśli zaangażujesz Twój kapitał do pracy, to będziesz potrzebować dobrego doradcę podatkowego. Dobry specjalista pozwoli Ci w legalny sposób zracjonalizować Twoje przedsięwzięcia, aby zabezpieczyć Cię przed ryzykiem podatkowym.

 

Pamiętaj, że w życiu pewna jest tylko śmierć i podatki. Za uchylanie się od ich uiszczania można nawet trafić do więzienia. W końcu Al Capone nie trafił za kratki za swoją działalność gangsterską, lecz właśnie za podatki. Doradca podatkowy zadba o to, abyś mógł spać spokojnie.

 

Księgowość

Jeśli jednak nie jesteś bardzo aktywny w obrocie gospodarczym, to być może zamiast doradcy podatkowego wystarczy zaangażowanie księgowej. Pamiętaj, że księgowa może, ale nie musi być doradcą podatkowym. Księgowa rozliczy Twoje zobowiązania fiskalne i zadba o bieżące prowadzenie Twoich ksiąg rachunkowych. Tymczasem doradca podatkowy przyda się bardziej na etapie planowania i rozliczania większych projektów.

 

Zarządca nieruchomości

Lotto milionerzy lubią inwestować w nieruchomości. Dobrą praktyką jest zakup kilku mieszkań. Jeśli wygrałeś „niewiele”, to możesz samodzielnie zarządzać lokalami. Natomiast jeśli na zakup lokali pod wynajem zamierzasz przeznaczyć kilka milionów złotych, to powinieneś rozważyć skorzystania z usług profesjonalnego zarządcy nieruchomości.

 

Warto wynająć profesjonalnego administratora nieruchomości, ponieważ:

 • pozwoli Ci to zoptymalizować koszty zarządzania nieruchomościami
 • zapewni wsparcie techniczne (remonty, naprawy)
 • zadba o monitoring pobierania opłat i windykację należności
 • wynajmie nieruchomości po rynkowych, korzystnych cenach

 

Audytor, biegły rewident

W niektórych przypadkach koniecznym będzie zaangażowanie audytorów lub biegłych rewidentów. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których majątek podlegający zarządzaniu jest bardzo obszerny i jest inwestowany w aktywa, których realną wartość trudno jest jednoznacznie ustalić.

 

Tego typu sytuacja może mieć miejsce, jeśli zwycięzca kumulacji daje się namówić doradcom na różnego rodzaju inwestycje w formie spółek (spółki celowe – tzw. SPV, venture capital, inwestycje alternatywne). W takich sytuacjach bardzo trudno ustalić co tak naprawdę dzieje się z zainwestowanymi pieniędzmi. Wówczas warto rozważyć zaangażowanie audytorów, mimo że ich wynagrodzenie może się pozornie wydawać wysokie.

 

W co inwestować wygraną w Lotto – a może zatrudnić family office?

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele ofert firm, które łączą w sobie wszystkie ww. usługi – tzw. family office. Czy warto z nich korzystać? W Stanach Zjednoczonych oraz w Szwajcarii tego typu usługo są bardzo popularne. Tymczasem w Polsce ten rynek nadal nie rozwinął się dostatecznie.

 

Warto przy tym odnotować, że wiele family office działających w Polsce ma bardzo wątpliwą reputację. Przyczyniło się to do wydania przez Komisję Nadzoru Finansowego komunikatu, w którym przestrzegła przed działalnością family office, która może być regulowana przez prawo. Treść komunikatu KNF dostępna jest w tym miejscu. Decydując się na pomoc family office należy więc bardzo ostrożnie wybierać partnera, najlepiej regularnie weryfikując jego działalność przy pomocy niezależnych radców prawnych i audytorów.

Inwestowanie wygranej w Lotto – jak dobierać współpracowników?

Jeśli zdecydujesz się otoczyć się kompetentnymi ludźmi, to największym problemem będzie wybranie odpowiednich osób. Niestety nie zawsze najlepsi z nich, to Ci najlepiej widoczni w Internecie i posiadający najlepsze opinie w Google. Wiele z takich opinii jest bowiem wystawianych przez wynajmowane do tego agencje. Poniżej opiszemy kilka wskazówek, przy wyborze najistotniejszych doradców.

 

Jak wybrać doradcę finansowego do inwestowania wygranej w Lotto?

Jest kilka zasad, którymi powinieneś kierować się dobierając doradcę finansowego. Oto niektóre z nich:

 • Dobierz kilku doradców – Zadbaj o to, aby otaczać się co najmniej dwoma doradcami finansowymi. Jeśli wygrałeś w Eurojackpot, to możesz mieć nawet więcej doradców. Nie mów im, ile naprawdę masz pieniędzy.
 • Dobierz doradców finansowych z różnych dziedzin – Jeśli zamierzasz inwestować w różne aktywa, to dobierz doradców w taki sposób, aby ich oferty uzupełniały się. Jeśli wybierzesz tylko jednego doradcę, to będzie chciał sprzedać Ci tylko te usługi, które oferuje. To nie jest dla Ciebie korzystne.
 • Sprawdzaj uprawnienia doradców – Większość doradców finansowych wykonuje działalność regulowaną. Powinna posiadać więc odpowiednie licencje, np. z KNF. Sprawdź czy Twój doradca legitymuje się taką licencją. Większość osób oszukanych, została „wystawiona do wiatru” właśnie przez osoby nie mające odpowiednich zezwoleń i licencji.
 • Zrozum na czym zarabia Twój doradca – Pamiętaj, że „nie ma darmowych obiadów”. Musisz dokładnie zrozumieć na czym polega mechanizm wynagradzania Twojego doradcy. Dzięki temu ocenisz, czy nie działa on w tzw. konflikcie interesów. To jedna z najważniejszych zasad.

 

Jak wybrać prawnika do pomocy laureatom Lotto i Eurojackpot?

Jeśli już posiadasz doradcę finansowego, to musisz zaangażować też radcę prawnego. Prawnik będzie sprawdzał Twoje inwestycje, a zatem „patrzył na ręce” Twoim doradcom finansowym.

 

Wybierając prawnika nie kieruj się tytułem zawodowym. W Polsce zarówno radca prawny jak i adwokat mają niemal taki sam status. O wiele ważniejsze jest tu doświadczenie w obrocie gospodarczym, a w szczególności w prawie finansowym. Twój radca prawny powinien więc mieć doświadczenie w sprawach związanych z bankowością, giełdą, funduszami i inwestycjami. Powinien także mieć doświadczenie w prowadzeniu spraw o oszustwa. Twój radca prawny powinien widzieć zagrożenia zanim Ty będziesz w stanie je zauważyć.

 

Zapraszamy byś zapoznał się z naszym doświadczeniem zawodowym. Nasza dotychczasowa praktyka bardzo wiele nas nauczyła.

 

Od jakiej kwoty opłaca się tworzyć system zarządzania majątkiem?

Zasadą jest, że aby zaangażować profesjonalistów do zarządzania wygraną w Lotto lub Eurojackpot trzeba mieć przynajmniej 5 milionów złotych. Przyjmuje się bowiem, że jest to kwota powyżej której trudno jest zarządzać kapitałem samodzielnie, bez istotnego uszczerbku dla czasu prywatnego zwycięzcy.

 

Oczywiście, nawet jeśli dysponujesz niższą kwotą, to warto raz na jakiś czas skorzystać z pomocy radcy prawnego lub audytora. Podobnie, w przypadku próby wejścia w bardziej ryzykowne inwestycje lub interesy.

 

Musisz jednak pamiętać, że zaangażowanie nawet najlepszych ludzi nie pomoże Ci, jeśli sam nie będziesz miał ochoty angażować się w zarządzanie kapitałem. Koniec końców doradcy są tylko doradcami. Natomiast decyzje zwykle podejmujesz sam. Podejmowanie dobrych decyzji i odpowiednie sprawowanie nadzoru nad wygraną w Lotto jest sztuką, którą musisz posiąść.

 

Życzymy więc mądrych decyzji!

 

PS. Jeśli spodobał Ci się powyższy artykuł być może zainteresują Cię także: